Літня філологічна школа на Закарпатті

prev next

Упродовж літа Національний центр «Мала академія наук» проводить літні школи для юних науковців. Естафету літніх шкіл перейняла школа мистецтвознавства і філології, що проходила 03-09 липня у мальовничому Закарпатті на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Ужгород) – ЗОЦНТТУМ.

Від Луганської області до участі у філологічній школі була запрошена переможниця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукового відділення «Мовознавство» Аліпова Дар’я (учениця 10 класу Попаснянської гімназії №20).

Шість днів школи проминули миттю. Учасники школи мали змогу відвідати лекції:

-          «Поп-арт як вид мистецтва» (лектор – Гаврош Оксана Іванівна, викладач кафедри прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв);-

-          «Фонетика. Орфоепія» (лектор – Чобаня Вікторія Валеріївна, вчитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 12 Ужгородської міської ради Закарпатської області, вчитель-методист);

-          «Традиційний народний костюм та вишивка українців Закарпаття» (лектор - Пилип Роман Іванович, викладач Закарпатської академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства);

-          тренінг з розвитку креативного мислення (Чумак Анна Леонідівна, методист ІІ категорії лабораторії суспільних та гуманітарних наук НВЦ НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук) та багато інших цікавих занять.

Особливо вразили Закарпатські краєвиди підчас екскурсій в музей народної архітектури і побуту та краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького, готельно-туристичного комплексу «Воєводино» та участь в етно-фольклорному святі «KUPALA FEST», екскурсія до Музею сучасного мистецтва Енді Воргола (м. Меджилабірці, Словаччина).

Не обійшлось й без приємних зустрічей з письменником, драматургом, журналістом Гаврошом Олександром Дюловичом, випробування навиків ліплення із глини «Народна символіка у керамічних виробах» під керівництвом Ладижець Ольги Олесіївни (керівник гуртків ЗОЦНТТУМ, член спілки дизайнерів України), розучування закарпатських пісень та хореографії з Ільченко Оксаною Михайлівною (керівник методичного центру районного будинку культури Ужгородської райдержадміністрації).

Приємним підсумком, звичайно, було урочисте закриття школи з піснями, танцями, приємними словами та нагородженнями.

Це насправді неперевершені враження та цінні знання, нові друзі та море позитиву...

Щиро дякуємо за прекрасну організацію літньої школи Наталії Миколаївні Чепурко (завідувач лабораторії суспільних та гуманітарних наук НЦМАНУ) та Анні Леонідівні Чумак (методист лабораторії суспільних та гуманітарних наук НЦМАНУ), за чудові емоції, за зустрічі і знайомства, за нагоду побачити і пройнятися колоритом Закарпаття.

Фотогалерея

foto
Зустріч з обдарованими учнями освітніх закладів регіону
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН