Всеукраїнський конкурс творення сайтів «Літературна візитка краю».

prev next

Національна спілка письменників України ініціювала Всеукраїнський конкурс «Літературна візитка краю». До партнерства у 2020 році було запрошено Малу академію наук України.

За умовами конкурсу, команда у складі 4-5 старшокласників під керівництвом учителя творить сайт, який розповідає про одного з видатних письменників, уродженців краю (області). Власне, змагаються між собою створені сайти.

На конкурс надійшло 135 сайтів. Щоб зберегти цю працю, Національна спілка письменників України створила інтерактивну мапу та закликала благочинців обирати з неї сайти й мотивувати дітей приватними книжковими чи іншими відзнаками.

Підлітки й молодь прийняли виклик творити в цій площині. Кожна команда, представивши славне ім’я земляка, виступила як культурний посол свого краю.

Відтак мережу поповнено сайтами про українських письменників: від Лесі Українки, Пантелеймона Куліша, Василя Стуса - до сучасних: Ігоря Калинця, Анатолія Кичинського, Віктора Гриценка, та ін.

Імпонує те, що учасники від Луганської області були найактивнішими. Команди Старобільського, Новопсковського, Сватівського, Новоайдарського Марківського районів та об’єднаних територіальних громад створили 7 сайтів, за що отримали приватні відзнаки Катерини Мельник,-благодійниці та волонтерки, яка тривалий час втілює ініціативи, що працюють на українську мову.

Учасники конкурсу поєднували технічну та художню творчість з дослідженнями: співпрацювали з бібліотеками та музеями, записували відеоінтерв’ю, знімали фільми, монтували буктрейлери...Чимало створених сайтів відкривають широкому загалу призабуті або незаслужено мало відомі імена, актуалізують постаті класиків через призму бачення підлітків. А ще спонукають до розуміння, що мала батьківщина таїть чимало непізнаного й цікавого, глибокого й вартісного.

Між закладів, які взяли участь у конкурсі, організатори виділили одну, на перший погляд, непримітну Бутівську ЗОШ Старобільського району на Луганщині. Команда 9-11 класів у складі: Єлизавета Шабліна, Людмила Мережко, Євген Колесніков, Вікторія Зіньковська, Лілія Фіняк, Єлизавета Кольчик створила три кардинально різні за побудовою та наповненням сайти, які відкривають нам імена українських поетів політв’язнів Івана Савича та Івана Світличного.

Щирі привітання всім учасникам конкурсу!!!

Фотогалерея

foto
Нагородження переможців ХХVІ обласному конкурсу-захисту
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН