Європейська культура філософського діалогу

prev next

З 3 по 9 червня 2016 року у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP у м. Києві (с. Пуща Водиця) для учнів МАН проходила школа з філософії «Європейська культура філософського діалогу». Від Луганської області була запрошена учениця 8 класу КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8» Ольга Керносенко.

Чи не найвідоміша цитата «Заговори, щоб я тебе побачив», яка крізь віки прийшла до нас від Сократа, свідчить про важливість уміння бути вправним оратором. Саме на це й була націлена літня школа з філософії, завданням якої стало виховання у дітей мисленнєвих і комунікативних навичок шляхом застосування методики «Філософія для дітей». Ця методика і стала ключовою під час навчання.

Заняття проходили у форматі сократичного діалогу. Двадцять шість МАНівців навчалися мислити, формулювати думки, ставити запитання, аргументувати свою думку, шукати гіпотези, перевіряти і переглядати їх, формувати нове знання. Все це вони робили під професійним керівництвом гостя із Південної Кореї, доктора філософії Джінвана Парка.

Усі заняття проводилися в режимі бесіди, але щоб не перенавантажувати учасників тільки методикою, вчилися й іншого: читати тексти і розбирати їх, працювали над новелою «Гаррі Стоттлмейєр». Також мали можливість прослухати лекції «Що таке сократичний діалог?», «Пізнай і упізнай себе: модель діалогу Григорія Сковороди» завідувача кафедри історії філософії університету імені Тараса Шевченка Тараса Кононенка. Лектор дав розуміння, що таке Європа, європейські цінності, європейський діалог і його характерні особливості.

Після інтенсивного навчального дня щовечора відбувалося коло обговорення, на якому учасники підбивали підсумок дня, ділилися враженнями і давали зворотній зв’язок від почутого, побаченого і вивченого; функціонувала територія творчості, де проходили майстер-класи і перегляд фільмів. В останній день перебування у столиці учасники школи з філософії відвідали музей Тараса Шевченка, після чого роз’їхалися кожен у свій куточок України. Однак це вже будуть трішки інші діти ‒ ті, які набули нових знань не тільки у веденні діалогу, а й у великому мистецтві роботи над собою.

Учасниця філософської школи від нашої області Ольга Керносенко розповіла: «Літня філософська школа ‒ це новий етап мого життя. Це нові друзі, нове сприйняття спілкування, нове осмислення свого розвитку. Заняття з пані Юлією та професором Джінваном Парком навчали ставити запитання, формулювати свої думки, вчитися логічно мислити. Мені дуже сподобалось «коло цінностей», на яке ми збиралися щовечора й обговорювали наші враження, вчинки, висловлювали думки. Я обов’язково започаткую таку традицію у нашому класі. Сподіваюся, що філософська школа продовжить свою роботу, і ми ще зустрінемося з друзями та викладачами! Дякую за такий безцінний досвід!»

Фотогалерея

foto
Нагородження переможців ХХVІ обласному конкурсу-захисту
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН