Ідеї, експерименти та нові перемоги Луганських манівців на Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»

prev next

З 14 по 17 жовтня 2013 року у Києві проходила IVВсеукраїнська науково-технічна виставка молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України». Від нашої області власні інноваційні проекти представляли вихованці наукових секцій Луганської обласної малої академії наук, учні шкіл Луганська та області Архіпов Ілля (11 клас комунального закладу «Луганська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57»),Костенніков Сергій (11 клас Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів),Махньов Олександр (10 клас комунального закладу «Луганський навчально-виховний комплекс середня загальноосвітня школа І-II ступенів – ліцей № 24»),Погребенний Олександр  (11 клас комунального закладу «Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів № 29 ім. Т.Г.Берегового»),Рєсін Євген (11 клас комунального закладу «Луганський навчально-виховний комплекс спеціалізована школа І ступеня-ліцей № 52),  Щербіна Михайло (ІІІ курс коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля).

Всеукраїнська науково-технічна виставка молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України» проводиться вже вчетверте. Її організаторами є Національний центр «Мала академія наук України» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». Метою виставки є виявлення й підтримки обдарованих дітей, пропагування науково-дослідницької та експериментальної роботи серед учнівської молоді.

 «Країна, яка розвивається, яка проголосила свій шлях у європейську спільноту, не може бути успішною, якщо вона не буде високоінтелектуальною, технологічною, якщо в неї не буде серйозної технічної освіти. І ми бачили цю перспективу у створенні такого проекту, який дав би змогу школярам, а пізніше і студентам, випускникам Малої академії наук проявити свої таланти, а також взяти участь у конкурсах, семінарах, круглих столах, у широкому перелікузаходів, які надає можливість проводити наш надійний партнер – Київська політехніка», – наголосив на урочистому відкритті заходу Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України Станіслав Довгий.

На виставці-конкурсі було представлено понад 100 робіт здібних старшокласників майже з усіх областей України. Програма виставки-конкурсу передбачала демонстрацію моделей і макетів, стендовий (постерний) захист науково-дослідницьких проектів, лекційні заняття та демонстрації експериментів; зустрічі з науковцями провідних вищих навчальних закладів та установ НАН України.

Відвідувачі виставки-конкурсу мали можливість ознайомитися з учнівськими роботами за такими напрямами: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; машинобудування; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість та винахідництво; робототехніка та робототехнічні системи.

З 15 по 17 жовтня в столиці одночасно відбувалися три масштабні події: IVВсеукраїнська науково-технічна виставка молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України», Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «SikorskyChallenge2013» і конкурс Освітньої академії IntelISEF«Наука в школі». Місцем зустрічі креативного юнацтва і поважних науковців, початкових і зрілих винахідників та впливових інвесторів стала Київська політехніка.

Окрім виставки-конкурсу «Майбутнє України», юні вундеркінди з Малої академії наук презентували свої роботи і на фінальному етапі Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «SikorskyChallenge2013». Мета фестивалю – залучення учнівської і студентської молоді, а також науковців і підприємців до участі у наукових програмах і проектно-конструкторській діяльності та стимулювання досліджень у технічних галузях. А ще – виявлення талановитих винахідників і дослідників, які вже знайшли себе у цій діяльності, та забезпечення їм необхідних умов для втілення їх проектів та ідей у життя.

За словами ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктора технічних наук, професора, академіка Національної академії наук України Михайла Згуровського, фестиваль спрямований на виявлення в нашій державі талановитих винахідників і надання їм необхідних умов для втілення їх ідей в Україні: «Ми охоплюємо всі відповідні групи: по-перше, це школярі, які займаються креативною діяльністю в межах Малої академії наук України, по-друге – учні, залучені до проекту компанії Intelз цією ж метою, і, по-третє, прості винахідники будь-якого віку. Фестиваль, власне кажучи, є таким інструментом, через який талановиті люди можуть запропонувати свою ідею, кваліфіковані експерти можуть оцінити їх пропозиції. Усім учасникам фестивалю надана можливість пройти навчання під керівництвом досвідчених фахівців, які беруть участь у підготовці інтерпренерів – організаторів втілення нових ідей, так званих стартапів. Також учасники фестивалю можуть здійснити контактну взаємодію з іншими важливими гравцями в цій сфері – інвесторами – людьми, які зацікавлені, щоб певні нові проекти були втілені і виведені на ринок. Тобто цим фестивалем ми намагаємося охопити всі ланки інноваційної діяльності: від формулювання нової ідеї до виведення на ринки тих чи інших завершених проектів».

Чому фестиваль має назву Sikorsky Challenge? Ігор Сікорський був видатним інноватором. Він навчався в Київському політехнічному інституті у 1907-1911 роках і вже тоді створив небачені на той час у світі літальні апарати, зокрема, перші два гвинтокрили. Тоді це була дуже смілива ідея, в яку ніхто не міг повірити.

«Людина, яка не оглядалася ні на кого, не дивилася на жодні стереотипи, а прислухалася тільки до свого відчуття і до свого таланту, створювала абсолютно нові революційні технічні системи і тим самим змінювала світ. Тому ми вважаємо, що брендом нашого фестивалю може бути обраним ім’я цього видатного інноватора», – відзначив Михайло Згуровський.

Оцінюють пропозиції учасників і обирають з-поміж них кращих досвідчені експерти. Очолює міжнародне журі фестивалю-конкурсу «Sikorsky Challenge» віце-президент Академії наук вищої школи України, доктор фізико-математичних наук, президент Українського фізичного товариства Максим Стріха.

Заходи фестивалю не обмежувалися лише виставкою та стендовим захистом робіт. Після презентації своїх розробок та смачного обіду учні Малої академії в перший день відвідали авіаційно-космічний та науково-технічний музеї Київської політехніки, де в супроводі досвідчених екскурсоводів із задоволенням ознайомилися з історією вітчизняної та світової техніки, авіації та космонавтики. Найбільш жвава екскурсія відбулася в залі історії вогнепальної зброї, де і хлопці, і дівчата мали можливість не тільки дослідити процес розвитку і модернізації стрілецького озброєння за взірцями гвинтівок, пістолетів і кулеметів, а й самим потримати у руках, перезаряджати та натискати на спусковий крючок автомата ППШ, кулемета Калашникова або зенітної установки ДШК.

У програмі виставки і фестивалю були також лекції-екскурсії в науково-технічному музеї КПІ і науково-розважальне шоу «Magic Lab» студентського фізичного театру Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» для членів МАН, проведення тренінгів для дорослих учасників з отримання навичок презентації проектів потенційним інвесторам, відкритий виступ колишнього архітектора всесвітньовідомої корпорації «Microsoft» і піонера в галузі розробки програмного забезпечення, а нині – старшого технічного консультанта компанії Parallels, лектора Вашингтонського університету Марка Збиковські з лекцією «Осмислюючи 25 років у «Microsoft», заходи для керівників учасників виставки та вчителів київських шкіл тощо.

16 жовтня роботу виставки продовжили презентації кращих дослідницьких проектів та екскурсії до лабораторій Інженерно-фізичного факультету НТТУ «КПІ».

17 жовтня, на урочистому закритті Всеукраїнської науково-технічної виставки молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України» лунало безліч привітань. Зокрема, директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий побажав учасникам конструктивної діяльності, нових творчих злетів та невпинного руху до нових звершень: «Четвертий рік поспіль ми ставимо собі за мету зібрати в Києві найкращих молодих дослідників у галузі науково-технічної творчості, винахідництва. Серед розмаїття робіт відбираємо найцікавіші, автори яких у майбутньому зможуть генерувати серйозні ідеї, які будуть застосовані у науці, бізнесі, на підприємствах».

Проректор НТУУ «КПІ» Олексій Новіков наголосив на тому, що рівень робіт молодих дослідників з кожним роком зростає: «Відчувається, що ви розумієтеся на тому, як потрібно оформлювати ваші ідеї, здобутки».

А голова журі виставки-конкурсу «Майбутнє України», куратор відділення технічних наук Малої академії наук України, академік Національної академії наук України, директор Інституту гідромеханіки НАНУ Віктор Грінченко звернувся з напутнім словом до хлопців та дівчат: «Яких би успіхів ви не досягли, потрібно, щоб ви розуміли, що робите лише перші кроки на цьому шляху, який вимагатиме повної віддачі. Раджу вам постійно вагатися і прагнути удосконалення та нових знань. Важливо, аби ви могли спілкуватися між собою та з розумними наставниками. А наше завдання – сформувати такий морально-етичний клімат, таку атмосферу, щоб вам хотілося вчитися та реалізовувати свій творчий потенціал».

Представники Луганської області отримали заслужені нагороди: Щербина Михайло та Костенніков Сергій – дипломи другого ступеню, Махньов Олександр – диплом третього ступеню, Рєсін Євген, Архіпов Ілля та Погребенний Олександр – грамоти учасників виставки. Переможці та учасники виставки отримали премії та подарунки а також запрошення на навчання до Національного технічного університету «КПІ».

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН