Юні науковці Луганщини
В умовах воєнного стану комунальний заклад «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» продовжує свою роботу.
30-31 травня 2022 року відбулася Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих».
Організаторами конференції були Національний центр «Мала академія наук України» та комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Щорічно захід відбувався у Львівському національному університеті імені Івана Франка, однак, зважаючи на ситуацію, вже втретє захід проходив у дистанційному форматі за допомогою платформи ZOOM. Цьогоріч до участі у конференції зголосилися 185 учнів із 20 областей України, з них є і вихованці комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Лобунець Андрій, учень 10 класу та Шинкевич Владислава, учениця 9 класу Рубіжанського ліцею Сєвєродонецького району Луганської області.
Іванна Бородчук, директорка Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді зазначила: «Ця конференція дуже важлива для молоді, адже дає можливість поглибити знання, здобути новий неоціненний досвід і врешті заявити про себе. Цьогоріч конференція відбувається в умовах війни, але відрадно, що молодь живе майбутнім, дивиться в майбутнє і будує плани щодо вирішення проблем у своєму регіоні та країні загалом».
Учнівська молодь мала змогу презентувати свої доповіді у п’яти секціях – «Технології екологізації хімічних процесів промисловості: нові розробки та досвід впровадження в регіоні», «Інноваційні форми просторового розвитку (на прикладі свого регіону)», «Актуальні тренди розвитку підприємництва в Україні», «Збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку (на прикладі свого регіону)», «ХХ століття в історичній пам’яті: локальні історії».
Лобунець Андрій, взяв участь у роботі секції «Технології екологізації хімічних процесів промисловості: нові розробки та досвід впровадження в регіоні». Тема доповіді: «Розробка пропозицій по зменшенню негативного впливу на довкілля накопичувачів ВАТ «Рубіжанський краситель»», присвячена актуальній для міста Рубіжне проблемі попередження забруднення повітря, ґрунтів та поверхневих вод токсичним пилом, який при сильному вітри в сухий період року видаляється з поверхні накопичувачів у кількості до 380 т.
В роботі запропоновано насипати відходи крейди на поверхню висушених секцій накопичувача для захисту довкілля від здування пилу токсичного шламу.
Шинкевич Владислава, секція «Збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку». Тема доповіді: «Екологічний стан та рекреаційний потенціал озер міста Сєвєродонецька Луганської області», робота присвячена аналізу стану озер Паркове, Чисте,оцінка морфометричних, гідрологічних параметрів, визначення їх придатності для рекреації з метою розробки заходів по раціональному використанню і збереженню водних ресурсів.
Вітаємо юних науковців та бажаємо нових досягнень.
Сертифікати: