НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР З ФІЗИКИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ
Науково-практичний семінар з фізики високих енергій
29 травня 2012 року у м. Алушта в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку» та міжнародного семінару «Перспективи фізики і CMS в галузі Very High Luminosity, HL-LHC» відбувся науково-практичний семінар з фізики високих енергій.
Захід було організовано Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Об’єднаним інститутом ядерних досліджень (м. Дубна, Росія) за сприяння Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН, м. Женева, Швейцарія) з метою ознайомлення педагогів, учнівської та студентської молоді із новітніми науковими знанням у галузі фізики високих енергій.
Слід зазначити, що внесок ЦЕРН є вагомим не тільки у розвиток фізики високих енергій, а й сучасних інформаційних технологій (у тому числі й освітніх), адже саме він (ЦЕРН) є колискою технології Всесвітньої павутини (www), там створено також протокол HTTP.
На науково-практичному семінарі Луганщину представили Олексій Воронкін, старший викладач Луганської державної академії культури і мистецтв, керівник секції КЗ «ЛОМАНУМ» «Експериментальна фізика» та Михайло Земзюлін, аспірантСхідноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, керівник секції «Машинобудування».
Протягом 8 годин учасники плідно обговорювали низку найактуальніших питань, серед яких: діяльність та освітні програми Європейської організації ядерних досліджень та Об'єднаного інституту ядерних досліджень, фізичні експерименти на Великому адронному колайдері, український вклад в створення одного з детекторів Великого адронного коллайдера – мюонного соленоїда, реалізація розподілених GRID-обчислень, організація науково-освітнього проекту «Зливи знань» та ін.
Учасники наголосили на пріоритетності отримання Україною статусу держави – Асоційованого члена ЦЕРН, що дозволить створити найкращі умови для максимального залучення українських науковців до програм ЦЕРН, сприятиме комплексному розвитку GRID-технологій в Україні та удосконаленню підготовки молодих учених в області теоретичної, експериментальної й прикладної фізики.
За підсумками науково-практичного семінару учасникам були вручені іменні Атестати освітньої групи ЦЕРН.