Продуктивний відпочинок «МАН-Літо-2012»
Літня пора – це завжди період відпочинку. Проте, дехто може проводити цей час просто засмагаючи або ж розважаючись. Слухачі ж ЛОМАНУМ роблять це у дещо іншій манері. У ці теплі дні для них було організовано проведення літніх шкіл за різними напрямками навчання.
З 14 по 25 червня у с. Піщане Бахчисарайського району АРК проходили Всеукраїнські літні фізико-математична, науково-технічна школа та школа інформаційно-комунікаційних технологій. Луганську області представляли Радовіченко Олександра, Севастьянов Дмитро, Щербіна Михайло, Трофимов
Павло (ООЗШ) та Доценко Віталій (Брянка). Манівців приймав лікувально-курортний санаторій «Феміда». Він був розташований у мальовничому кримському місті Євпаторія на березі Чорного моря. Чудовий санаторій із зручними «навчальними» корпусами, їдальнею та номерами «люкс» вразив з першого погляду усіх, хто прибув до літньої школи.
Учасники були поділені на 4 секції за пріоритетними предметами. Організатори проявили свої найкращі здібності, чітко продумавши, як зробити так, щоб кожна мить перебування запам’яталася назавжди. З ранку до самої ночі проходили цікаві заходи.
Щодня у учнів були цікаві лекції та практичні заняття за різними темами. Вони отримали можливість займатися з вченими-педагогами Плахотником ВолодимиромВасильовичем, Плахотником Макаром Володимировичем , Нестеренко Олексієм Никифоровичем, дізналися багато нового, що знадобиться у майбутньому навчанні та дослідницькій діяльності.
У літній школі не тільки навчалися, а й відпочивали. Кожен ранок починався із фізичних вправ, а закінчувався заняттями з фехтування та змаганнями з футболу чи волейболу. Також дуже запам’ятався біг у 6 годин ранку, після цього манівці зможуть сміливо представляти Україну на Олімпійських іграх. Ну звісно, що кожного дня учні ходили на морський беріг купатися та грати у різні ігри на піщаному пляжі.
Всі учні дуже вдячні організаторам літньої школи МАН за таку чудову можливість з користю провести час та отримати багато нових друзів, які захоплюються математикою, фізикою, інформатикою чи технікою.
Із 20 червня по 3 липня було організовано роботу Всеукраїнських літніх хіміко-біологічної школи, історико-краєзнавчої та фольклорно-етнографічної експедицій в місті Суми. Від Луганської області були присутні: Козлова Світлана, Куценко Олександра, Тризна Вікторія (ООЗШ), Кулик Іван (Стаханов), Кравцова Єлизавета (Марківський район), Щеглова Іванна (Старобільськ), Кочетова Ганна (Свердловськ), Осінцева Анастасія (Міловський район). За цей період у дітей практично не було вільної хвилини: вони постійно перебували на екскурсіях, лекціях, концертах. Юнаки та дівчата відвідали такі міста, як: Суми, Путивль, Глухів, Тростянець, Кияниця. Дітям дуже сподобалося відвідання музеїв у цих містах. Окрім ґрунтовної організації навчальної частини, дітям пропонувалася досить широка розважальна програма. Так, кожного вечора в студентському клубі проводилися тематичні вечори, які містили в собі цікаві конкурси, виступи співаків, співачок, а також самих учнів. Досить цікавим діти визнали й змагання зі спортивного орієнтування.
У смт. Славську Львівської області в період з 26-го червня по 7 липня 2012 року проходила Всеукраїнська літня школа з робототехніки Малої академії наук України, де Луганську область представляв Погребенний Олександр(ООЗШ). Кожного дня у школі проводилося по три лекції: перша – з робототехніки, друга – з математики, третя проводилася викладачами з Львівської політехніки (лекції з електроніки, фотоніки, механіки та програмування). Окрім навчання у школі проводилися й розважальні заходи, зокрема: спортивні змагання, конкурси талантів, гра «Що? Де? Коли?», похід до водоспаду, а також екскурсія на фунікулері.
З 2 по 13 липня 2012 року у Чернігові проводилася Всеукраїнська літня школа «Юний природодослідник». Від Луганської області була присутня Селіванова Валерія (Стаханов). Учні мали можливість прослухати курс лекцій з відповідної тематики та брати участь у проведенні практичних занять. Також для дітей організовували цікаві заходи та екскурсії мальовничою місцевістю.
З 16 по 23 липня у Пекіні та Внутрішній Монголії (Китайська Народна Республіка) відбувся третій міжнародний табір Сун Цінлін, у якому Україна брала участь уперше. Близько трьохсот обдарованих юнаків та дівчат із п’ятнадцяти країн світу прибули на цей захід. До складу української делегації ввійшли дев’ять учнів Малої академії наук – переможці всеукраїнських конкурсів-захистів МАН за напрямками: мистецтвознавство, фольклористика та етнографія. Від Луганської області – Чеснокова Олеся (ООЗШ). Програмою літнього табору передбачалося проведення командних змагань, презентацій національної культури і традицій учасників табору та відвідання найвідоміших місць Китаю.
З 20 по 30 липня у с. Наукове Бахчисарайського району АР Крим проходила Всеукраїнська літня астрономічна школа. Луганську обласну малу академію представляла вихованка очно-заочної школи Ізвєкова Інна.
Про свої враження розповідає сама учасниця: «Это лето я ещё долго не забуду! В особенности огромное спасибо МАНу! Я и представить не могла, насколько эта поездка окажется потрясающей! Конечно, сначала было страшновато, глядя на наш план : три лекции до обеда, три или четыре после обеда и с 10.00 до 1.30 наблюдения. Вставали мы в 9.30 и в 11.00 уже были на лекциях. Но первое впечатление быстро улетучилось, когда я познакомилась с колективом
В КрАО я узнала очень много нового. Мы ходили на экскурсии на самые большие телескопы, нас возили в красные пещеры и на море. Само больше запомнились наблюдения за метеоритами. Делать зарисовки пятен на солнце оказалось довольно таки сложно, учитывая, что они быстро движутся.»
Й остання Всеукраїнська літня школа природозбереження та біотехнологій рослин у м. Умані Черкаської областірозпочалася 7 серпня, закінчиться 17 серпня. У роботі цієї школи приймає участь наша вихованка Желаннікова Вікторія (ООЗШ). Після повернення вона обов’язково поділиться своїми враженнями.
Але на цьому не закінчуються літні пригоди луганських манівців. У жовтні місяці вже Париж (Франція) чекає на нашого переможця конкурсу з технічних розробок Щербіну Михайла.