СВЯТО ТВОРЧОСТІ І НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
13 квітня 2014 р на мультифункціональній арені столичного Національного спортивного комплексу «Олімпійський» відбувся Всеукраїнський фестиваль «Robotica – 2014». Розпочався він із вітальних виступів Президента Малої академії наук України Станіслава ДОВГОГО, заступника ТОВ «ЛЕГО Україна» Анатолія КУЗЬМІНСЬКОГО,керівника відділу маркетингу «GoogleУкраїна» Святослава КОМАХАі директора із розвитку технічної студії «Винахідник» Світлани КУЧЕР.
У рамках фестивалю проходили відбірковий етап WROта FLL, турніри роботів-сумоїстів, дитячий архітектурний конкурс «Космічні технології», настільні ігри, презентація проектів у сфері освітньої робототехніки та інші конкурси, спрямовані на популяризацію технічної творчості і створення механічних помічників для людини. Юні таланти демонстрували свої знання та вміння у створенні роботів і творчих моделей з конструктора LEGO.
Захід був відкритим, тож його відвідало багато киян та гостей столиці. Люди приходили родинами, вивчали представлені розробки.
У всеукраїнському турнірі наукової олімпіади FIRST Lego League взяли участь команда з міста Луганська та декілька команд з міста Києва («FREEDOM», «Prometheus», «Team from the Future», «RoboSkyNet» та інш.). Кожна команда представляла власний проект згідно з цьогорічною тематикою FLL «Nature's Fury» («Лють природи»), брала участь у змаганнях роботів на спеціальних полях, а також показувала наскільки вона засвоїла командні цінності FLL («Core Values»).
Команда «Patriot» обласної очно-заочної школи комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді», у склад якої ввійшли вихованці секції «Технології програмування» Погребенний Олександр, Архипов Ілля, Тихонюк Олександр, Мартиненко Владислав та Драннікова Ірина, привезла до Києва власний інноваційний проект «Роботизована система попередження та захисту берегової лінії від штормів та цунамі». Запропонована система дозволяє за допомогою саморобних датчиків тиску та рівня води розгортає захисні споруди з додатковими волнорізами та вмикає сигнальні вогні, які зміняють параметри фарватеру берегової зони. Після покращення погодних умов система автоматично згортається та повертається до чергування. Команда отримала позитивний відгук від компанії «Google» та пропозицію щодо участі з цим проектом в міжнародному конкурсі «Google Science Fair 2014: Твоя черга змінити світ», а також спеціальні призи.
Сподіваємося на наступну зустріч та бажаємо перемоги кращим!