Семінар-практикум Науки про Землю
10 та 11 грудня ц.р. Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Комунальним обласним позашкільним навчальним закладом «Буковинська Мала академія наук учнівської молоді» було проведено семінар-практикум «Сучасні аспекти теоретико-методичних основ польових досліджень у практиці наукового відділення наук про Землю».
До участі у заході запрошувались методисти наукового відділення наук про Землю обласних малих академій наук учнівської молоді та педагоги, яким би була цікава тема семінару. Від Луганської області приймали участь: методист кз «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Бєлоус Елла, а також керівники секцій «Географія та ландшафтознавство», «Гідрологія» Куцька Ніна Борисівна, Курдіман Олена Василівна, Фастов Іван Володимирович.
З вітальним словом виступав директор НЦ «Мала академія наук України» Лісовий Оксен Васильович.
Програмою самого семінару передбачалось обговорення актуальних питань щодо нових напрямків досліджень у галузі наук про Землю, інноваційних форм і методів роботи з учнями МАН, ознайомлення з досвідом організації діяльності Чернівецького територіального відділення МАН України, обмін досвідом навчально-виховної діяльності в навчальних закладах системи МАН.
Зокрема, колеги з Буковинської малої академії наук учнівської молоді розказали про освітній простір Буковини та поділились своїми дослідженнями та напрацюваннями в галузі палеоґрунтознавчихдосліджень голоцену в межах рівнинної території України. Були обговорені сучасні аспекти теоретико-методичних основ польових досліджень у практиці наукового відділення наук про Землю. Колеги поділились дослідженнями учасників конкурсу-захисту наукових робіт, польових досліджень учнів-членів секцій МАН на базі Рукшинської ЗОШ, а також Кіцманської гімназії.
Учасники семінару відвідали віртуальну відеоекскурсію Буковиною, побачили унікальність кожного району Чернівецької області з їх мальовничими природними краєвидами.
Кожному відділенню МАН колеги з Буковини презентували символічні подарунки у вигляді журналу релігійних святинь, культурно-музейних спадщин, пам’яток природи, завдяки якому можна у будь яку хвилину повернутись до культурних принад регіону, методичні матеріали та літературу до семінару.
Щиро вдячні Національному центру «Мала академія наук України» , Комунальному обласному позашкільному навчальному закладу «Буковинська Мала академія наук учнівської молоді» за організацію та проведення Всеукраїнського семінару методистів наукових відділень наук про Землю МАН України.