Цікаві проєкти юних науковців Луганщини
З 15 по 31 травня 2023 року відбувсяВсеукраїнський етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.Кращі 13 манівців -вихованці комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» з Обласної очно-заочної школи та Сєвєродонецької наукового товариства гідно представили Луганську область на всеукраїнському святі юних науківців депредставили власні наукові ідеї реальних проєктів. На превилику жаль конкурс пройшов у дистанційному форматі і виною тому жорстока війна з рашисткими загарбниками за нашу землю, волю та свободу. Ми всі об’єднані навколо єдиної мети – перемоги України. Аби її досягти, кожен і кожна виконує власну важливу роль на своєму місці, команда Луганщини своєю працею довела – Україна має чудове майбутнє.
За підсумками дискурсів на науковій конференції, захистів постерів та презентаційкоманда отримала 7 призових місць у наукових відділеннях літературознавства, фольклористики і мистецтвознавства (перше, друге, два третіх), філософії та суспільствознавство (третє), екології та аграрних наук (друге), математики (друге).Лунали імена тих здобувачів освіти, які з гідністю довели, що їх знання є ґрунтовними, а наукові дослідження є хоч не великим, але все ж таки внеском у справжню науку. Це Пономарьов Владислав «Трансформація жанру псалом у постмодерних візіях Сергія Жадана (збірка «Псалом авіації»)», Руднєва Марія–«Особливості мовленнєвої креативності в збірці Маріє Мії Чорносвітанкової «Пироги», Кошелєв Єгор–«Оніричний простір роману-притчі П. Коельйо «Алхімік»», Приходько Марія –«Колискова як культурна національнаскладова Шевченкової «Катерини» в хоровій опері О.Родіна», Чепеленко Герман– «Вплив військових дій на проблему тварин-безхатченків в Україні (на прикладі м. Лисичанськ)», Кондіна Єлизавета– «Проєкт озеленення міста Рубіжне Луганської області», Петров Нікіта – «Розробка імітаційної моделі пошуку субоптимальних рішень задачі оптимального розкрою у виробництві тари з гофрокартону». Як завжди на конкурсі панувала атмосфера аргументації власних оригінальних моделей рішень, демонстрація не тільки ґрунтовних знань, але й ораторської майстерності у колі справжніх друзів-однодумців. Привітаємо переможців, це найкращі результати за останні два роки.
Наукові керівники переможців – викладачі Обласної очно-заочної школи комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді»(Кондратов Сергій Олексійович, доктор хімічних наук, професор; Назаренко Олена Семенівна,кандидат хімічних наук; Кравченко Олена Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент; Євтушенко ГалинаОлександрівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент; Уманська Тамара Олександрівна) розвивали дослідницькі здібності учнів та культуру академічної доброчесності, розв’язували з підлітками найактуальніші виклики та надихали на дослідження, долучившись до ком’юніті проактивних освітян.
Ми пишаємося нашими переможцями та учасниками конкурсу, бажаємо їм нових звершень у своїх майбутніх науково-дослідницьких роботах. Бажаємо мудрості, виваженості, завзятості й наполегливості та мирного неба над нашою ненькою -Україною.
Радіємо і пишаємось! Цьогорічні нагороди – це наш внесок у перемогу над ворогом!