Всеукраїнський конкурс-захист МАН завершують майбутні літературознавці з Луганської області
З 5 по 8 травня 2015 року у м. Києві проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук з наукового відділення літературознавства, фольклористики і мистецтвознавства. Відкриття фінального відділення Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук організатори вирішили зробити нестандартним. Початок змагань припав на 5 травня – час напередодні Дня пам’яті і примирення з нагоди перемоги над нацизмом, який Україна цьогоріч уперше відзначає разом з європейськими країнами 8 травня.
– Ми сприймаємо вас, фіналістів, як тих, хто буде формувати обличчя української нації в найближчі десятиліття, і воно має бути обличчям людей розумних, мислячих, вільних,– звернувся до конкурсантів директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Васильович Лісовий, говорячи з молоддю про цінності, які в усі часи об’єднували українців, про потребу обстоювати їх, утверджувати своїм життям і працею.
Мистецьким стрижнем відкриття стали пісні доби українських визвольних змагань ХХ сторіччя, які разом з гуртом «Хорея Козацька» виконав заслужений артист України Тарас Компаніченко.
Щиро й неформально звернувся до молоді урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко. Добрі слова учасникам найемоційнішого відділення конкурсу-захисту адресувала завідувач кафедри методики викладання російської мови та світової літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, голова журі відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Олена Ісаєва.
Публіцист, прозаїк, поет, лауреат літературних та журналістських премій, голова журі секції «Літературна творчість» Олександр Балабко прочитав кілька віршів учасників секції. А завершив урочисту церемонію відкриття майстер-клас з виготовлення квіток червоного маку – відтепер офіційного українського символу пам’яті перемоги та вшанування жертв Другої світової війни, який провела співробітник НЦ «Мала академія наук України» Світлана Степанова.
Луганську область представляла Залещенко Тетяна, учениця 11 класу Лисичанської багатопрофільної гімназії, з роботою «Рідний край у художній структурі творів Івана Низового», вихованка обласної очно-заочної школи по секції «Українська література».
6 травня проходило написання базової дисципліни з української мови та літератури, де наша учасниця показала невисокі результати – 15,50 з 30 балів можливих. Після заочного оцінювання (18 балів) та публічного захисту (35,55 балів) наступного дня команда змогла привезти до дому тільки диплом учасника.
Хотілося б побажати майбутнім учасникам більш ретельно підходити до написання наукових робіт та підготовки до базових дисциплін.