Іщенко Анастасія Вікторівна
Повернутись
Я мрію тільки про одне –
стати професіоналом у своїй справі.
І не важливо – буду я вчителем
молодших класів, деканом ВНЗу
чи дипломованим політиком…
АНАСТАСІЯ ІЩЕНКО
Анастасія з дитинства цікавилася історією. Її завжди захоплювало пізнання чогось нового, невідомого. Їй подобались телепередачі та кінофільми про археологію давнього Сходу, вражали давні мумії та фараони з їх невмирущими, вічними таємницями та ідеалами. Анастасія постійно відчувала потяг до того невідомого світу, який можна пізнати тільки глибинно вивчаючи стародавню історію. Зараз, будучи студенткою, вона мріє колись і самій відкрити певну істину на основі нових історичних документів, фактів, знахідок.
Народилася Анастасія Іщенко 2 травня 1991 року в м.Черкасах. Батько Анастасії – головний інженер ТОВ «Богдан», мама – домогосподарка.
До Малої академії наук Анастасія прийшла у 9 класі і зразу захопилася науково-пошуковою роботою. Тематика її досліджень була пов’язана з археологією Чигиринщини – одного із куточків Черкащини. Так, темами її робіт були: історія археологічного вивчення регіону (2005-2006 н.р.), Мотронинське городище скіфського часу в Холодному Яру (2006-2007 н.р.), поселення Молюхів Бугор доби неоліту та енеоліту (2007-2008 н.р.).
Три роки Анастасія брала участь у розкопках поселення Молюхів Бугор-2, здійснювала розвідки археологічних пам’яток в Чигиринському районі, опановувала методику проведення польових та кабінетних археологічних досліджень, складання колекційних описів, підготовки археологічних колекцій до експонування в музеях та зберігання у фондах.
Щорічно Анастасія готувала наукові дослідження на Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції археології. Будучи ученицею 9 і 10 класів, вона успішно виступала на міських та обласних етапах конкурсу-захисту, займала другі місця. І нарешті, в 11 класі (у 2007-2008 н.р.) вона зайняла перші місця на міському та обласному етапах і представила Черкаську область у фіналі конкурсу в м.Києві. Велике терпіння, працьовитість, наполегливість, бажання досягти успіху в обраній справі далі добрі результати: Анастасія виборола ІІІ місце в секції археології.
Паралельно з науковими дослідження в Малій академії, Анастасія брала активну участь у різноманітних творчих конкурсах міського та обласного рівнів: «Золота підкова Черкащини», «Краса і біль України», «Історія та культура міст і сіл Черкащини», «Визначні діячі історії та культури Черкащини» та ін. Анастасія була завжди серед переможців та лауреатів цих конкурсів. У результаті талановита юнка має близько 20 грамот, дипломів, подяк міського, обласного, всеукраїнського рівнів.
У 2006 році Анастасія випробувала свої сили у першій і в 2008 році у другій Всеукраїнській конференції юних археологів. Темами її доповідей були «Археологія Чигиринщини» та «Неолітична кераміка Молюхова Бугра».
Також у 2006 році в збірнику «Матеріальна культура давніх народів України» вийшла її перша друкована публікація з історії дослідження археологічних пам’яток Чигиринського району Черкаської області. Найближчим часом готується до друку її друга наукова публікація з вивчення неолітичного керамічного комплексу поселення неоліту та енеоліту Молюхів Бугор.
Усі три роки занять археологічними дослідженнями в Малій академії Анастасія Іщенко працювала під керівництвом кандидата історичних наук Нераденко Тетяни Миколаївни, яка зацікавила її науковою роботою, навчила методики проведення польових досліджень та правильного оформлення їх результатів. З базової дисципліни – історії України та всесвітньої історії – Анастасію готувала Скалецька Тамара Василівна, вчитель історії Черкаської спеціалізованої школи №28. Завдяки цим талановитим педагогам здібна, талановита учениця не тільки підвищила свій науковий потенціал та отримала фундаментальні знання з історії, але й сформувалася як молодий перспективний дослідник.
Безумовно, ніякі успіхи та досягнення були б не можливими без постійної моральної підтримки батьків, яких Анастасія дуже любить та поважає.
Життєво кредо Анастасії: «З перемогою по життю». Вона наполеглива у всьому. Коли дівчина ставить перед собою певну ціль, то цілеспрямовано йде до кінця. Ціль повністю поглинає розум і душу дослідника, аж поки бажаний результат буде досягнуто. Анастасія говорить: «Займаючись певною справою, людина повинна стати в ній першою. Нехай це не вдається з першого разу, проте від цього запал і бажання перемогти можуть стати тільки сильнішими! Ще треба зазначити, що в досягненні своїй мети важливо не втрачати самих себе. В будь-яких змаганнях, а тим паче в науковій сфері, повинна панувати атмосфера здорової конкуренції. Адже всі змагання, в тому числі й конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії, існують для того, щоб ми могли виразити своє я, а не навпаки його втратити».
У майбутньому Анастасія мріє тільки про одне – стати професіоналом своєї справи. Вона хоче, щоб люди захоплювалися тим, що вона робить. І не важливо, ким вона стане, головне – знати досконало свою справу і любити її. Тоді й життя буде цікавим і повним. І буде моральна насолода від обраного фаху.
Сьогодні Анастасія – студентка І курсу історичного факультету Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького. Вона продовжує займатися науковими дослідження в галузі археології і з вдячністю пригадує роки наукової діяльності в Малій академії наук. Навчання в академії дало їй можливість поступити на державну форму навчання по співбесіді, здобути добрі знання з історії України, отримати навички самоосвіти, вміння проводити дослідження, писати наукові роботи, публічно виступати перед аудиторією, що так знадобиться у студентському житті. Її знання та обдарованість зразу ж помітили викладачі ВНЗу: Анастасія вже працювала в приймальній комісії; її реферати ставляться за приклад іншим студентам; вона є членом студентського наукового товариства імені Т.Г.Шевченка.
Анастасія Іщенко подає великі надії і сподівання. За неї вболівають і її наукові керівники, і її молодші друзі-однодумці. Нещодавно Анастасію було включено до членів журі краєзнавчого конкурсу серед школярів 2008 року.
Черкащина багата своїми талантами. І юні обдарування є тому підтвердженням!