Поверинова Уляна Сергіївна
Повернутись
Для мене життєвим кредом є слова Д.Хармcа:
«Шукай те, що вище того, що можеш знайти».
УЛЯНА ПОВЕРИНОВА
Непересічна особистість формується в дитинстві. Адже захоплення улюбленою справою багато в чому визначає подальшу долю людини в дорослому віці, наповнює життя змістом, розкриває перспективи.
Такою особистістю без перебільшення можна назвати дійсного члена Миколаївського територіального відділення Малої академії наук Поверинову Уляну Сергіївну, випускницю 11 класу ліцею «Педагог» Миколаївської міської ради.
Уляна Поверинова народилась 11 липня 1991 року в сім’ї капітана торгівельного флоту Поверинова Сергія Івановича та домогосподарки Поверинової Ольги Анатоліївни. Від батьків Уляна успадкувала любов до рідного краю та його народу. Батько багато розповідав про різні країни, народи та їхні звичаї. І до того завжди додавав, що кращої землі від нашої немає. Але прикро, що український народ недооцінює своєї історії та славних традицій. Пізнавати історію та культуру України Уляні запала думка ще в ранньому дитинстві. Ця небайдужість до рідного краю привела восьмикласницю до обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, де вона стала членом етнографічного гуртка. Керівник гуртка була досвідчена вчителька, методист вищої категорії – Коломієць Раїса Федорівна, яка допомогла дівчині розкрити в собі творчі обдарування і спрямувати діяльність у потрібне русло. І вже незабаром Уляна захищала свою першу в житті науково-дослідницьку роботу з теми «Весільна обрядовість Миколаївщини».
Своїм подальшим зростанням дівчина завдячує педагогічному колективу ОЦТКЕ УМ (директор – Горбова Т.О., заслужений працівник народної освіти України, почесний турист України), зокрема науковому керівнику секції «Етнологія» Миколаївського територіального відділення МАН кандидату історичних наук, доценту МДУ ім. В.О.Сухомлинського – Хаєцькому Олександру Петровичу та вчительці ліцею «Педагог» – Форносовій Белі Миколаївні.
Нині Уляна плідно працює над темою дослідження «Збереження традицій весільної обрядовості бойків на Миколаївщині» .
З метою збору матеріалу Уляна бере участь у численних туристських походах (3 походи ІІІ ступеня складності по Криму та річці Інгул), краєзнавчих експедиціях по Миколаївщині до Снігурівського, Миколаївського, Первомайського, Новобузького та Новоодеського районів).
Вона є: переможцем Миколаївської міжрегіональної краєзнавчої конференції «Мій край - моя земля, очима сучасників» (2006-2007 рр.); переможцем Запорізької краєзнавчої конференції учнівської молоді (2006-2007 рр.); переможцем обласного зльоту – змагань юних туристів-краєзнавців (з напрямку «Етнографія») (2007-2008 рр.); переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових учнівських робіт МАН (секція «Етнологія», ІІ місце) (2007-2008 рр.).
Окрім наукового пошуку, Уляна захоплюється туризмом, етнографією, народною вишивкою, історією, музикою, математикою. На все це у неї вистачає часу, адже вона людина організована.
Поклик душі вивчати історію і культуру рідного краю переріс із дитячої мрії Уляни в юнацьке захоплення, а згодом – у серйозну діяльність. Поступовість і наполегливість у здійсненні своєї мети дало свій результат. На сьогодні талановита юнка – студентка 1 курсу факультету політичних наук (спеціальність «історія») Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили.