Савченко Ян Михайлович
Повернутись
Ніколи не припиняй
пошуку меж досконалості.
ЯН САВЧЕНКО
Інтерес дає людині шанс залишитись неповторною індивідуальністю, йти своїм шляхом, творчо самоутверджуватись, успішно навчатись та ініціативно, продуктивно працювати. Через пізнання предмета інтересу зрештою відбувається розвиток особистості. Таким предметом інтересу для талановитого юнака з дитинства були точні науки.
Савченко Ян народився морозного ранку 20 січня 1992 року в затишному містечку Мостиська на Західній Україні у сім’ї підприємців – Михайла Івановича та Галини Миколаївни.
З дитинства хлопчик ріс моторним та допитливим і в свої шість років вже навчався у другому класі.
Маючи цікавість до всього нового і показуючи гарні результати у навчанні, Ян ще в молодшій школі став активним учасником різноманітних учнівських конкурсів та олімпіад. І вже в п’ятому класі учень здобув призове місце на міській олімпіаді з математики.
Так розпочався у житті Яна марафон змагань та випробувань, що триває і досі. За час свого навчання в середній та старшій школі хлопець відзначився перемогами у міських олімпіадах з математики, фізики, географії, англійської мови та інформатики, був представником від своєї школи у збірній міста та постійним членом міського клубу ерудитів.
Але улюбленим предметом занять та напрямом роботи для Яна була інформатика, котру він почав вивчати з сьомого класу і вже у восьмому став призером обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики. Наполеглива праця та природні здібності дали змогу ставати переможцем даної олімпіади і три роки поспіль: із дев’ятого по одинадцятий класи.
Своє навчання в Малій академії України Ян розпочав у дев’ятому класі в секції «Комп’ютерних програм для автоматизації наукових досліджень та розрахунків» і згодом став переможцем ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Його наукова робота з теми «Програмний комплекс для прогнозування» була також представлена на чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2006», за яку учень отримав перемогу в номінації «Юна надія».
У десятому класі Ян вирішив випробувати свої сили у секції «Системного програмування та заходів інформаційної безпеки», беручись за нове дослідження «Програма для аналізу та статистики роботи комп’ютера». Робота була цікавою, напруженою – і результативною. Участь у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН принесла абсолютну перемогу.
Вивчаючи біологію в одинадцятому класі, талановитий учень захопився генетикою і вирішив створити програмний продукт для реалізації швидкого та зручного обрахування генетичних розрахунків, що й стало темою його наступної науково-дослідницької роботи. Успішно подолавши випробування обласного рівня, Ян у 2008 році став учасником ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, представивши на суд журі свою наукову розробку «Автоматизація генетичних досліджень». Підготовка і наукова робота учня були відзначені всіма членами журі – Ян здобув перемогу, посівши третє переможне місце.
Паралельно цього року юний дослідник брав участь у чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2008», де також отримав нагороду в номінації «За найкращий програмний продукт у секції інструментального програмного забезпечення» та був запрошений на всеукраїнський відбір до Міжнародного конкурсу «Intel ISEF 2008».
Наполеглива праця на шляху до самореалізації стали для Яна першим досвідом того, як досягти успіху. Але найперше, зі слів талановитого учня, своїми перемогами він завдячує своєму науковому керівнику Бодрик Оксані Олександрівні, вчителю-методисту з інформатики свого навчального закладу –спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Білої Церкви. Також він вдячний за допомогу у підготовці до олімпіад із математики та до контрольних робіт на різних етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН учителю цієї ж школи – Слуп’ян Людмилі Миколаївні. Незамінною була підтримка і директора навчального загальноосвітнього закладу – Вітюка Олексія Панасовича.
У своєму житті Ян – звичайний юнак і має широке коло захоплень. Окрім науки, він захоплюється художньою літературою, зокрема фантастикою, любить поспілкуватися з друзями не лише віч-на-віч, а й по Інтернету, катається на велосипеді, грає у футбол тощо.
Випускний 11 клас Ян закінчив із золотою медаллю. Вступ на факультет електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» став наступним успішним кроком обдарованого юнака.
Студентське життя відкриває Янові двері до нових знань і цікавої перспективної діяльності …